НОВО

Андриј Хливнјук, фронтменот на бендот „Бумбокс“, повреден во минофрлачки напад во Украина

Фронтменот на украинскиот бенд „Бумбокс“, Андриј Хливнјук (42), е повреден во минофрлачки напад врз Украина. Тој на Инстаграм објави фотографии на кои се гледаат повредите …

Андриј Хливнјук, фронтменот на бендот „Бумбокс“, повреден во минофрлачки напад во Украина Прочитај повеќе »

Илон Маск сака зградата на „Твитер“ да биде засолниште за бездомници

Двајцата најбогати луѓе во светот, Џеф Безос и Илон Маск  предложија седиштето на компанијата „Твитер“ да се стана прифатилиште. Основачот на платформата за интернет-купување „Амазон“ …

Илон Маск сака зградата на „Твитер“ да биде засолниште за бездомници Прочитај повеќе »

Тинејџерот Даниел Луис исчисти 25 тони ѓубре од својот град

Тинејџерот Даниел Луис (17) исчисти 25 тони нелегално фрлено ѓубре во неговиот роден град Мертир Тидфил во Велс. Тој доби национална награда за неговата работа со …

Тинејџерот Даниел Луис исчисти 25 тони ѓубре од својот град Прочитај повеќе »

(Фото) Љубовницата на Путин, која од чистачка стана милијардерка, го покажа раскошниот стан во Санкт Петербург

Наводната поранешната љубовница на Владимир Путин, Светлана Кривоногик, го покажа нејзиниот луксузен стан во Санкт Петербург. Таа е позната по тоа што пред да биде …

(Фото) Љубовницата на Путин, која од чистачка стана милијардерка, го покажа раскошниот стан во Санкт Петербург Прочитај повеќе »

Синот на Тито, внуците и правнуката на театарска премиера во Загреб: три генерации Броз на едно место

Премиерата на претставата „Тајниот дневник на Адриан Моле“ на режисерката Саша Броз собра на едно место три генерации на семејството, наследници на Јосип Броз Тито. …

Синот на Тито, внуците и правнуката на театарска премиера во Загреб: три генерации Броз на едно место Прочитај повеќе »

(Видео) Кривопаланчанец на натпреварот во Лигата на шампионите доби дрес од Реал Мадрид

Кривопаланчанецот Гоце кој присуствуваше на натпреварот меѓу Челзи и Реал Мадрид во Лига шампиони, на крајот го доби дресот на бекот на шпанскиот тим Ферлан …

(Видео) Кривопаланчанец на натпреварот во Лигата на шампионите доби дрес од Реал Мадрид Прочитај повеќе »

(Видео) „Манескин“ сними песна за поддршка на Украина и ги повика светските лидери да ја запрат војната

Италијанската рок-група Манескин, која лани победи на Евровизија, објави извадок од нивната нова песна со која му даваат поддршка на народот во Украина. Во текстот тие …

(Видео) „Манескин“ сними песна за поддршка на Украина и ги повика светските лидери да ја запрат војната Прочитај повеќе »

Неделен хороскоп од 11 до 17 април: Бикот е пред љубовна авантура, Вагата е нервозна

Овен Поголем дел од оваа недела ќе владее опуштеност меѓу вас и вашата сакана личност. Ништо друго нема да биде изнасилено, а деновите спонтано ќе …

Неделен хороскоп од 11 до 17 април: Бикот е пред љубовна авантура, Вагата е нервозна Прочитај повеќе »

Никој не може да ме запре, рече Александар Волкановски откако го победи Чан Сунг Јунг и ја одбрани титулата во УФЦ

Австралискиот борец со македонско потекло Александар Волкановски (33) испиша историја во УФЦ, откако го совлада Кореецот Чан Сунг Јунг, уште попознат како „корејско зомби“. Тој …

Никој не може да ме запре, рече Александар Волкановски откако го победи Чан Сунг Јунг и ја одбрани титулата во УФЦ Прочитај повеќе »

Полицијата покрена истрага за Роналдо откако му ја удри раката на дете со аутизам и му го скрши мобилниот

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо се најде во центарот на вниманието откако по поразот од Евертон, видно изнервиран удри во раката на младиот навивач кој го …

Полицијата покрена истрага за Роналдо откако му ја удри раката на дете со аутизам и му го скрши мобилниот Прочитај повеќе »

Англичанка роди идентична тројка, феномен што се случува еднаш на 100.000 раѓања

Англичанката Џина Девдни (35) останала бремена по природен пат и родила родила идентична машка тројка, феномен што се случува еднаш на 100.000 раѓања. Откако се родиле, бебињата …

Англичанка роди идентична тројка, феномен што се случува еднаш на 100.000 раѓања Прочитај повеќе »

Тројца осомничени за убиство на ракометарот Денис Тот, двајца во притвор, едниот во бегство

Хрватскиот ракометар Денис Тот (28), вчера почина на Ургентниот центар во Скопје. Обдукцијата на телото покажа дека тој починал како резултат на насилна смрт пред …

Тројца осомничени за убиство на ракометарот Денис Тот, двајца во притвор, едниот во бегство Прочитај повеќе »

(Видео) Македонката Бисера Паскал одбрани 4 од 7 пенали, па ја номинираа во Топ 5 одбрани во Шпанија

Ракометната голманка Бисера Паскал (24) со потекло од Куманово моментално игра во Тенерифе, Шпанија. Таа на последниот натпревар со Морведре успеа да обрани четири од седум пенали. …

(Видео) Македонката Бисера Паскал одбрани 4 од 7 пенали, па ја номинираа во Топ 5 одбрани во Шпанија Прочитај повеќе »

Викенд хороскоп за 09 и 10 април: Јарецот го очекува нова врска, а Овенот интересна средба

Овен Викендот нема да ви биде поволен за работа, па затоа фрлете се на уживањето. Можете да огранизирате генералка во домот, тоа добро ќе ви …

Викенд хороскоп за 09 и 10 април: Јарецот го очекува нова врска, а Овенот интересна средба Прочитај повеќе »

Ракометарот Денис Тот бил нападнат од две лица пред да почине

Хрватскиот ракометар Денис Тот, кој попладнево почина на клиниката КАРИЛ во Скопје, вчера изутрината бил нападнат од две лица, дечко и девојка, во близината на …

Ракометарот Денис Тот бил нападнат од две лица пред да почине Прочитај повеќе »

(Видео) Ретко виден гол од корнер на фудбалер на Барселона

Синоќа љубителите на фудбалот имаа можност да уживаат во натпреварите во Лига Европа и Конференциската лига, но фудбал се играше и во Јужна Америка, каде …

(Видео) Ретко виден гол од корнер на фудбалер на Барселона Прочитај повеќе »

(Видео) Путин низ солзи се прости од својот политички ривал кого го победи шест пати на избори

Рускиот претседател Владимир Путин во петокот се прости од својот голем пријател и политички противник, претседателот на Либерално демократската партија на Русија Владимир Жириновски. Жириновски …

(Видео) Путин низ солзи се прости од својот политички ривал кого го победи шест пати на избори Прочитај повеќе »

Никола Јокиќ стана првиот играч во НБА со 2.000 поени, 1.000 скокови и 500 асистенции во една сезона

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ стана првиот играч во НБА-лигата кој остварил 2.000 поени, 1.000 скокови и 500 асистенции во една сезона. Овој историски резултат го …

Никола Јокиќ стана првиот играч во НБА со 2.000 поени, 1.000 скокови и 500 асистенции во една сезона Прочитај повеќе »