НОВО

Концерт на Теодора и Девито во Скопје: ќе направиме добра журка, очекувајте шоу

Српските пејачи Теодора и Девито првпат ќе имаат заеднички концерт во Скопје. Во сабота на 1-ви април ќе пеат пред македонската публика во Арена Јане …

Концерт на Теодора и Девито во Скопје: ќе направиме добра журка, очекувајте шоу Прочитај повеќе »

(Видео) Столе Стоилов натепа навивач на Вардар, го бутна на земја и му удри бокс

Ракометарот Стојанче Стоилов на дербито помеѓу Врадар и Еурофарм Пелистер велезе во конфлик со сопствен навивач. Додека Комитите влегуваат на терен, Стоилов ги брка, но …

(Видео) Столе Стоилов натепа навивач на Вардар, го бутна на земја и му удри бокс Прочитај повеќе »

Во домот на поранешниот фудбалер Мајкл Овен, починала 25-годишната манекенка Џеска Вели

Поранешна манекена и вработена кај англискиот фудбалер Мајкл Овен, 25-годишната Џесика Вели, починала на неговиот имот Манор Хаус во Малпас, каде што работела како менаџерка …

Во домот на поранешниот фудбалер Мајкл Овен, починала 25-годишната манекенка Џеска Вели Прочитај повеќе »

Аријан Адеми потпиша за Пекинг Гуан и се сели во Кина

Аријан Адеми е нов член на фудбалскиот клуб Пекинг Гуан, еден од најдобрите клубови во Кина. Адеми во дресот на Пекинг Гуан веќе го почал …

Аријан Адеми потпиша за Пекинг Гуан и се сели во Кина Прочитај повеќе »

Белгиец се убил по разговор со робот, машината му ветила дека засегакош ќе бидат заедно

Белгиец се убил по неколку недели откако разговарал со четбот, по име Елиза. Оваа вест поттикна да се јават голем број граѓани со повици за …

Белгиец се убил по разговор со робот, машината му ветила дека засегакош ќе бидат заедно Прочитај повеќе »

Првоаприлски маскенбал во скопската Зоолошка: Дојдете маскирани

На 1. април, Светскиот ден на шегата, во скопската Зоолошка градина ќе се одржи Првоаприлски маскенбал. Настанот ќе започне во 12.30 часот напладне. „На бината …

Првоаприлски маскенбал во скопската Зоолошка: Дојдете маскирани Прочитај повеќе »

Глумица спасила неколку деца кои бегале од пукотници во близина на нивното школо

Глумицата Мелиса Џоан Харт спасила неколку деца и нивната учителка кои бегале од пукотници кои се случиле во близина на нивното школо во местото Нешвил …

Глумица спасила неколку деца кои бегале од пукотници во близина на нивното школо Прочитај повеќе »

Ѓоковиќ ќе може да игра на УС Опен

Новак Ѓоковиќ ќе може да игра на УС Опен, откако Американскиот Сенат изгласа укинување на националната декларација за вонредна состојба предизвикана од пандемијата со коронавирусот …

Ѓоковиќ ќе може да игра на УС Опен Прочитај повеќе »

Хороскоп за 30 март: Бикот ќе се најде пред голем предизвик, а Лавот ќе биде награден на работа

Овен Денес би било мудро да се позанимавате со некои од проблемите кои ве мачат веќе подолго време. За брзо ќе најдете решенија. Бидете одлучни …

Хороскоп за 30 март: Бикот ќе се најде пред голем предизвик, а Лавот ќе биде награден на работа Прочитај повеќе »

Пелистер испрати писмо до РФМ: Погрешивме што го доигравме мечот со Вардар

Ракометарите на Пелистар испратија писмо до натпреварувачката комисија на Македонската ракометна федерација, во кое им почраа дека погрешиле што го доиграле натпреварот со Вардар до …

Пелистер испрати писмо до РФМ: Погрешивме што го доигравме мечот со Вардар Прочитај повеќе »

Вселенскиот телескоп на НАСА, Џејмс Веб сними плејада чудни светови надвор од нашиот Сончев систем

Вселенскиот телескоп на НАСА „Џејмс Веб“, сними плејада чудни светови надвор од нашиот Сончев систем. Една од тие планети се вика VHS 1256 b и …

Вселенскиот телескоп на НАСА, Џејмс Веб сними плејада чудни светови надвор од нашиот Сончев систем Прочитај повеќе »

Почина познатиот британски комичар Пол О’Грејди

Познатиот британски комичар Пол О’Грејди поочина на 68 годишна возраст. Тажната вест ја објави неговата сопруга Андре Портасио која рече дека починал во вторникот вечерта. …

Почина познатиот британски комичар Пол О’Грејди Прочитај повеќе »

Лила Филиповска и Ана Дорник, две жени со две приказни за борбата со ракот на дојка

Водителката Лила Филиповска денес на панел дискусија ќе ја раскаже нејзината приказна за борбата со ракот на дојка. Друштво ќе и прави српската хуманитарка и …

Лила Филиповска и Ана Дорник, две жени со две приказни за борбата со ракот на дојка Прочитај повеќе »

Маж од Полска 13 години дома го чувал мумифицираното тело на својата мајка

Маж од Полска 13 години ја чувал својата мртва мајка во домот. Полјакот бил откриен откако 76-годишен маж кој решил да го посети својот девер …

Маж од Полска 13 години дома го чувал мумифицираното тело на својата мајка Прочитај повеќе »

Аплауз и овации за „Кајмак“ на Манчевски во Италија: пофалби за актерите од италијанскиот кинематограф Феличе Лаудадио

Аплауз и овации и за италијанската премеира на „Кајмак“ на Манчевски, на Меѓународниот филмски фестивал во Бари. Филмот бил премиерно прикажан во историското кино Петруцели …

Аплауз и овации за „Кајмак“ на Манчевски во Италија: пофалби за актерите од италијанскиот кинематограф Феличе Лаудадио Прочитај повеќе »

(Видео) Мачка спасена од урнатините 49 дена по земјотресот во Турција

Спасувачките тимови во Турција успејаа да спасат мачка која останала заробена под урнатините во зграда на југот во Турција. Мачката останал жива и по 49 …

(Видео) Мачка спасена од урнатините 49 дена по земјотресот во Турција Прочитај повеќе »

Русинот кој беше осуден заради цртеж на ќерка му, избега од притвор

Русинот Алексеј Москалијов, кого полицијата го притвори поради цртежот на ќерка му Маша, избега од притвор. Тој беше осуден во вторникот на две години затвор, …

Русинот кој беше осуден заради цртеж на ќерка му, избега од притвор Прочитај повеќе »

Познатите личности плаќаат 50.000 долари за да имаат ѕвезда на „Булеварот на славните“

Булеварот на славните, попозната како „Патека на славните“ во Холивуд, е едно од најпосетуваните места во САД, а освен што е туристичка атракција, розовите ѕвезди …

Познатите личности плаќаат 50.000 долари за да имаат ѕвезда на „Булеварот на славните“ Прочитај повеќе »