СЕШТО

Направете ја хит бонбоната на празничната сезона – меки и сочни чоколадни карамели

За време на празниците храната е секогаш во преден план – може да биде и подарок и причина за се почести собири на семејството и …

Направете ја хит бонбоната на празничната сезона – меки и сочни чоколадни карамели Прочитај повеќе »

Кој повеќе ги изневерува своите партнери – мажите или жените?

Познато е дека двата пола имаат тенденција да ги изневеруваат своите партнери, но кој го прави тоа повеќе… На ова прашање се обидоа да дадат …

Кој повеќе ги изневерува своите партнери – мажите или жените? Прочитај повеќе »

Градот Амерсфорт со канали, велосипеди и слики на Ван Гог е „европски град на годината“

Холандски град ја доби престижната титула Европски град на годината. Има канали, велосипеди и музеј полн со слики на Ван Гог. Сепак, не се работи …

Градот Амерсфорт со канали, велосипеди и слики на Ван Гог е „европски град на годината“ Прочитај повеќе »

Дневен хороскоп за сабота 18 ноември: Подобрена деловната ситуација за Овните, Лавови одморете повеќе

Овен До крајот на денот поволни вести од личност под знакот Јарец кој е голем поддржувач на вашиот бизнис. Обидете се да се посветите на …

Дневен хороскоп за сабота 18 ноември: Подобрена деловната ситуација за Овните, Лавови одморете повеќе Прочитај повеќе »

(Видео) Паника и стампедо во кино во Индија

Инцидент во индискиот град Малегаон ја шокираше публиката за време на прикажувањето на филмот на популарната боливудска ѕвезда Салман Кан. Непознати лица, за кои се …

(Видео) Паника и стампедо во кино во Индија Прочитај повеќе »

Невообичаена сцена: поштарот се опијанил, па им делел пензии на гостите во кафуле во Бјелина

Во Бјелина е снимена несекојдневна сцена во ресторан, каде главен актер бил млад поштар, кој на крајот бил приведен во полициската станица во овој град. …

Невообичаена сцена: поштарот се опијанил, па им делел пензии на гостите во кафуле во Бјелина Прочитај повеќе »

Трик со кој побрзо ќе ги исушите вашите алишта во затворен простор, и ќе мирисаат многу подобро

Мирисот на испраните алишта исушени на свеж воздух не би можел да се спореди со ништо. Свежината е она во што уживаме во потоплите месеци …

Трик со кој побрзо ќе ги исушите вашите алишта во затворен простор, и ќе мирисаат многу подобро Прочитај повеќе »

Раси на кучиња кои се најдобри за луѓе кои страдаат од алергии

Ниту една раса на кучиња не е 100 проценти хипоалергична, но според американскиот „Kennel Club“, постојат одредени раси кои луѓето кои се алергични на кучиња …

Раси на кучиња кои се најдобри за луѓе кои страдаат од алергии Прочитај повеќе »

Не возите, автомобилот ви е паркиран; Што прво се расипува кога ќе го оставите подолго време?

Некои луѓе се плашат да возат во зима или поседуваат автомобили што не сакаат да ги возат во оваа сезона, на пример, кабриолет. Поради овие …

Не возите, автомобилот ви е паркиран; Што прво се расипува кога ќе го оставите подолго време? Прочитај повеќе »

Златна тоалетна школка украдена во 2019 година од палата во Британија, крадците се обвинети сега

Четворица мажи се обвинети за кражба на тоалетна школка од 18 каратно злато, проценето на 4,8 милиони фунти, кое исчезна од британската палата „Бленхајм“ во …

Златна тоалетна школка украдена во 2019 година од палата во Британија, крадците се обвинети сега Прочитај повеќе »

(Видео) Снимка со кученце ќе ви го разубави денот-неговата нова вештина го насмеа интернетот

Видео од кученце кое совладува нова вештина целосно ги расположи и насмеа луѓето на интернет. На видеото се гледа кученце како стои на врвот на …

(Видео) Снимка со кученце ќе ви го разубави денот-неговата нова вештина го насмеа интернетот Прочитај повеќе »

Мачките не се за нив: Хороскопски знаци алергични на овие крзнени миленичиња

Секој кој некогаш доживеал алергиска реакција на мачки знае колку тоа може да биде тешко. Црвени очи, кивање и чувство дека некој ве покрил со …

Мачките не се за нив: Хороскопски знаци алергични на овие крзнени миленичиња Прочитај повеќе »

Дуда Ивковиќ номиниран за влез во Куќата на славните

Легендарниот спрски тренер Душан Иваковиќ се најде на листата на кандидати во кошаркарската „Куќа на славните“ во Спрингфилд 2022 година. Покрај Дуда на списокот се …

Дуда Ивковиќ номиниран за влез во Куќата на славните Прочитај повеќе »

Спенџарска со фризерка ги изненади пензионерките

Водителката Јелена Спенџарска  денеска  беше во домот за стари лица „Лабос“ каде што со букет цвеќиња им го честиташе 8 Март на постарите дами. Покрај …

Спенџарска со фризерка ги изненади пензионерките Прочитај повеќе »

Голи фотки од американска спортистка се појавија на интернет

Касиди Кук, репрезентативка на САД во скокови во вода е последната од низата јавни личности чии голи фотографии протекоа во јавноста. Телефонот на Кук бил …

Голи фотки од американска спортистка се појавија на интернет Прочитај повеќе »

НАСА сними одвојување на санта мраз од Антарктикот

Во јули минатата година НАСА  снимила од вселената огромна санта мраз, со површина од околу 5.800 километри квадратни, која се одвоила од Антарктикот. Тоа сознание …

НАСА сними одвојување на санта мраз од Антарктикот Прочитај повеќе »

Најскапата свадбена торта која некогаш е направена

Луѓето кои имале среќа да ја посетат свадбената изложба во Дубаи, имале можност и да ја пробаат тортата-невеста која чини милион долари. Деби Вингам, креаторката …

Најскапата свадбена торта која некогаш е направена Прочитај повеќе »

Scroll to Top