Џипси Кингс со предновогодишен концерт во Скопје

By

 

dobivaj vesti na viber

Конџертот на Џипси Кингс на 22 декември во Скопје ќе биде последниот концерт во организација на Авалон продукција за 2017 година. Концертот е во рамките на второ издание на музичкиот хепенинг Аll You Need Is Love. Џипси кингс во Скопје ќе ги изведат своите најголеми хитови, комбинација од традиционален фламенко стил со поп и латино ритам, па нашата публика ќе може да ужива во нивните хитови Volare, Bamboleo, Baila me и многу други.

Во текот на речиси три-децениската кариера, Џипси Кингс одржале неколку светски турнеи и продале преку 25 милиони албуми.

Деталите за продажбата на влезниците ќе бидат познати наскоро.

Ќе ви се допадне