Дуке Бојаџиев ќе го промовира новиот албум „Синергија“

By

Македонскиот музичар и композитор Дуке Бојаџиев, кој живее и работи во Њујорк на 27 октомври во 23 часот ќе настапи во концертно издание за „Wine Expo” на Плоштад Македонија. На 28 октомври,пак, со почеток во 20 часот, во ноќниот клуб Станица 26 има промоција на неговиот најнов студиски албум „Синергија” (Synergy).

Албумот содржи 10 музички нумери. „Синергија“ пред неколку дена  официјално се појави на сите центри за дигитална дистрибуција како Spotify, Apple Music.

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at KissAnime death note kissanime

Website https://animetv.cc: Watch Grisaia: Phantom Trigger The Animation - Stargazer animetv Episode Full stream anime to tv

AnimeFLV: Another World anime episode 3 online free at https://animeflv.uk kissanime

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Catchthemes: https://catchthemes.com/support-forum/users/kissanimemx/

Recordsetter: https://recordsetter.com/user/kissanimemx