„Финк“ на „Д фестивал“ во Дојран

By

Талентираниот и страстен англиски кантавтор Финк придружуван од својот бенд ќе настапи летово на „Д Фестивал 2018“ во Дојран. Според најавите од „Пасворд продукција, Финк на главната бина ќе го претстави новиот албум Resurgam и инспиративната музика преполна со искрени емоции преточени во квалитетен блуз/инди-рок звук.

„Д Фестивал“ летово ќе се одржува од 6 до 8 јули.

 

Ќе ви се допадне