Инфлуенсер се појави во проѕирен фустан и доби лавина коментари: не сакам моите деца да го гледаат ова

Коментари и остри критики ги полнат социјалните мрежи под секоја објава на фотографии од инфлуенсерот Кристијан Вилкинс кој во улога на водител синоќа се појави во проѕирен фустан на австралиското доделување награди „АРИА 2023“.


„Не сакам моите деца да го гледаат ова“, „Можеше да дојде и гол“, „Зошто еден од водителите е гол?“, „Ова не би требало да се дозволи на ТВ“ се само дел од коментарите под објавените со фотографии од 28-годишниот Кристијан, кој е син на новинарот Ричард Вилкинс.

Меѓу коментарите има и такви кои забележуваат дека фустанот на Вилкинс го носеле и жени и не биле напаѓани поради голотијата.

Scroll to Top