Тајзи и Панчо загревање пред Шон Пол

By

Македонскиот реге-музичар Тајзи, диџеј Шорти (Панчо од ДНК) и Ири Скреч ќе бидат загревање на концертот на светската ѕвезда Шон Пол во Скопје, откри организаторот. Популарниот музичар, кој е познат по соработките со Бијонсе, Дуа Липа, Сиа, Дејвид Гета, ќе настапи во Скопје на 23 август, на стадионот на АРМ. Концертот почнува во 20 часот.

Ова е единствен концерт на Шон Пол во регионов, кој е дел од неговата летна турнеја. Тој доаѓа со својата комплетна екипа, бенд, техничка поддршка и танчарки.

 

Ќе ви се допадне

WCOStream we bare bears wcostream: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 3

ANIMEFLIX animeflix reddit: Watch Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode 1