Владимир Четкар со концерт во Скопје

By

Џез-музичарот Владимир Четкар на 17 јануари, со почеток во 21.30 часот, ќе одржи концерт во клубот „Станица 26“. На сцената ќе го придружуваат Демир Кантуровски на труба, Борислав Веселинов на саксофон, Филип Стевановски на тромбон, TBA на клавијатури, Ѓоле Максимовски на бас и Виктор Филиповски на тапани.

Концертот е во организација на „Три гонга“.

 

Ќе ви се допадне

Watch Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 9 at KissAnime kissanime softonic

Watch Tokyo Ghoul Episode 8 (https://animefreak.ws/m/6WL/ep-8) at website https://animefreak.ws fire force animefreak