Суперкомпјутер предвиде како ќе заврши сезоната во Премиерлигата

Суперкомпјутер предвиде како ќе заврши сезоната во Премиерлигата врз база на перформансите од првите две кола како и други параметри земени од претходните сезони.

Компјутерот предвиде одбрана на титулата на Манчестер Сити, а Арсенал ќе води борба да ја задржи втората позиција. Трет ќе биде Њукасл, а најголемото изненадување е Брајтон кој ќе обезбеди историски настап во Лигата на шампионите. Најголемо разочарување ќе биде Челси кој ќе заврши на 11. место.

Од лигата ќе испаднат Борнмут, Шефилд јунајтед и Лутон.

Scroll to Top