(Фото) Сара Сампаио ги засени гостите на забавата во елитен ресторан

By

Сара Сампаио го украде шоуто во еден елитен ресторан во Западен Холивуд во саботата навечер кога се појави во црн фустан со деколте и висок шлиц.

dobivaj vesti na viber

Со нејзиниот стилски имиџ додаде дополнителна доза софистицираност на гламурозната ноќ во познатиот ресторан за морска храна Catch.

28-годишната португалска манекенка го прилагоди својот елегантен изглед со едноставен сребрен синџир, пар обетки и бели чевли.

„Ми недостасуваше дотерување“, напиша на селфито пред огледало кое го постираше на инстаграм-стори.

Подоцна во вечерните часови, таа се врати во апликацијата за да сподели снимка од чоколадна торта ‘Hit Me‘, еден од најубавите десерти во елитниот ресторан.

Ќе ви се допадне