(Видео) Адел првпат го запозна Двејн Џонсон на Греми-наградите

Водителот на Греми, Тревор Ноа (38) ги започна наградите со хумористичен говор, но и со интересен вовед за пејачката Адел (34) и актерот Двејн Џонсон (50), познат и како Рок.

За време на неговиот говор, Тревор прошета меѓу познати пејачи и актери, меѓу кои Хари Стајлс, Тејлор Свифт, Лизо, Бијонсе и Адел.

Тревор пред доделувањето на наградите дознал дека Адел никогаш не го запознала Двејн, па решил дека е време да го стори тоа. Иако на почетокот изгледаше дека Двејн не е во близина, тој одеднаш се појави, а реакција на Адел стана хит на интернет.

Пејачката се изненади и се смееше додека се поздравуваше со актерот.