„Адел“ е новото име на албумот на Лејди Гага

By

Пејачката Лејди Гага преку „Твитер“ откри дека името на нејзиниот нов албум ќе се вика „Адел“ по познатата светска пејачка и нејзина пријателка.

„Следниот албум ќе го наречам Адел“, напиша Гага на својот твит по што доби повеќе од 400.000 лајка.

Гага и Адел досега немале можност да соработуваат, но заедно беа видени на доделувањето на „Греми“ наградите во 2017 година. Двете никогаш во животот се немаат скарано и велат дека меѓусебно многу се почитуваат.

Ќе ви се допадне

Precure Miracle Universe Movie (https://wcostream.cc/m/0g8r) Episode Full

AnimeFLV: The Betrayal Knows My Name anime episode 24 online free at https://animeflv.uk anime to watch

Website https://animedao.nl: Watch Death Note: Relight (Dub) animedao Episode 2 free anime

The Anthem of the Heart (https://animepahe.cc/m/dbp) Episode Full

Roundme: https://roundme.com/@kissanimemx/about

Animeflixnl sitew: http://www.animeflixnl.sitew.org/