„Адел“ е новото име на албумот на Лејди Гага

By

Пејачката Лејди Гага преку „Твитер“ откри дека името на нејзиниот нов албум ќе се вика „Адел“ по познатата светска пејачка и нејзина пријателка.

„Следниот албум ќе го наречам Адел“, напиша Гага на својот твит по што доби повеќе од 400.000 лајка.

Гага и Адел досега немале можност да соработуваат, но заедно беа видени на доделувањето на „Греми“ наградите во 2017 година. Двете никогаш во животот се немаат скарано и велат дека меѓусебно многу се почитуваат.

Ќе ви се допадне

Watch Tokyo Ghoul Episode 8 at website https://funimationfree.com funimation dub

Watch Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (Dub) Episode 1 at Crunchyroll crunchyroll 14 day free