Адријана Лима открива како до совршена фигура

By

Поранешната манекенка Адријана Лима во едно скорешно интервју откри дека тајната на нејзината совршена фигура е тоа што вежба редовно. Таа рече дека вежба шест дена во неделата, но и дека пие многу вода и дека скоро никогаш не јаде пржена храна или слатко.

38-годишната Лима ја покажа совршената фигура на Менхетан, кога се појави на доделувањето на наградите за модни новитети. Таа на насстанот носеше панталони и топ, а изгледот го надополни изгледот со накит „Чопард“ и сандали „Џанвито Роси“

„Верувам дека во сè – чевли, мода, што и да е  – секогаш има приказна зад нив“, рече Лима кога му ја додели наградата за бренд на годината на директорот на Пума, Бјорн Гулден.

Ќе ви се допадне

4Anime my hero academia 4anime: Your Lie in April Episode 22

ANIMEFLIX animeflix blood c: Naruto (Dub) Episode 220