Ако ја изневери Џенифер Лопез, Алекс Родригез ќе мора да ѝ плати 250 милиони долари

By

Ако свршеникот на Џенифер Лопез, Алекс Родригез, ја изневери пејачката, тогаш ќе мора да ѝ исплати 250 милиони долари.

dobivaj vesti na viber

Ова го пишува во нивниот предбрачен договор, кој според пишувањата на Woman’s Day воопшто не му се допаѓа на Родригез.

На почетокот на годината светот со нетрпение ја очекуваше венчавката на еден од најпопуларните парови на денешницата. Сепак, пандемијата на коронавирусот ја одложи.

Според пишувањата на таблоидите, уште една од причините поради која венчавката беше одложена е и опсежниот предбрачен договор.

Токму тој е и причината за новите големи расправии во врската меѓу латинодивата и шест години помладиот поранешен бејзбол-играч. Според пишувањата, Лопез е подготвена и да го остави Алекс ако тој не се согласи на условите што се наведени во предбрачниот договор.

 

View this post on Instagram

 

Class of 2020!!! I know this has been an incredibly difficult and strange time for all of you. Your educational journey came to an unexpected and abrupt halt. The tradition of wearing your cap and gown at a ceremony and celebrating your hard-earned achievement with your peers has been stripped away. . I understand your frustration, but this will only make you stronger. This is just the beginning of an amazing lifelong journey for you. In this most memorable of years, this graduating class will emerge and make its impact. This is your chance to be the positive force that 2020 needs. You all can make the world a better place. . Jen and I are so proud of you all and we wanted to congratulate you on your spectacular accomplishment. Join us tonight at 7 pm ET for a special message on channel PIX 11 in New York or live streaming on TikTok, Twitter and YouTube!! 👏🏼🎓🙌🏼❤️

A post shared by Alex Rodriguez (@arod) on

„Предбрачниот договор силно го погоди Алекс. Двајцата се оддалечија, а кога се заедно, постојано се расправаат. Џенифер е подготвена Алекс да го нарече глумец и да го остави ако тој одбие да потпише“, открива извор близок до славната двојка.

„Проблемот е во тоа што и двајцата навикнаа да бидат со помалку познати и богати лица и очекуваат едноставно другата страна да се покори на сите барања“, додава изворот.

„Џенифер го тера Алекс да потпише клаузула за неверство. Во тој случај, ако тој ја изнвери, ќе мора да ѝ плати неверојатни 250 милиони долари. Неговите адвокати инсистираат на тоа тој да се бори. Односите во нивниот дом затоа и не се баш најсјани“, заклучува изворот.

Ќе ви се допадне

go88 club uy tin so mot chau a

làm đại lý sunwin sunwin energy systems gmbh tải sunwin1