Актер обвинет за сексуален напад, пронајден е мртов

By

Јужнокорејскиот актер Џо Мин-ки, обвинет за сексуален напад, пронајден е мртов пишува BBC.

dobivaj vesti na viber

Мин-ки е обвиент за сексуално злоставување од осум луше во рамки на движењето #MeToo.

Актерот е пронајден мртов во својот дом во Сеул, пишуват корејските медиуми, по наводи од полицијата.

Мин-ки е ѕвезда на ТВ серии, но се појавил и во неколку филмови.

Следната недела требаше да биде сослушан од страна на полицијата заради обвиненијата за сексуално злоставување.

Ќе ви се допадне

quy luật tài xỉu go88 go88 hỗ trợ khách hàng go88 hỗ trợ ngân hàng nào

mất tài khoản sunwin game sunwin.vn link tải sunwin ios