Актерот од филмот „Сам дома“ снимен во тешка состојба, сцената ги растажи фановите

Тим Кари, британскиот актер запаметен по улогата во филмот „Сам дома 2“, е снимен по долго време. Актерот, кој во филмот го толкуваше ликот на рецепционерот господин Хектор, беше снимен на улиците на Лос Анџелес, а сцената ги растажи фановите.

78-годишниот актер е во инвалидска количка по тешките последици од мозочниот удар. Неговото семејство долго време ја чуваше во тајност неговата состојба, а фановите се растажија од глетката.

Scroll to Top