Албумот на Тејлор Свифт стар 10 години е прогласен за најдобар во 2022

Албумот на Тејлор Свифт од 2012 година „Ред“, е избран за албум на годината за време на доделувањето на „Американските музички награди“. Церемонијата се одржа во неделата, а гласаа голем број обожаватели.

dobivaj vesti na viber

Последните години Свифт сними нова верзија на албумот од 2012 по спорот кој го имаше со поранешната дискографска куќа.

„Не можам да ви кажам колку ми значат моите преснимени албуми, но никогаш не очекував, ниту пак претпоставував дека ќе ви значи и на вас“, рече Свифт додека ја прими наградата.

„Не можам доволно да ви се заблагодарам што се грижите за овој албум“, додаде пејачката.

На Свифт ѝ беше доделена и главната награда на вечерта во трката за изведувач на годината, за која се натпреваруваше со Бијонсе, Хари Стајлс, Дрејк Адел и Викнд.

Дов Камерон, поранешната глумица на „Дизни Ченл“, која годинава стигна на листата на „Билборд“ со песната „Boyfriend“ го освои трофејот за најдобар нов изведувач. Машин Ган Кели беше прогласен за омилен рок изведувач.

Scroll to Top