Амал Клуни е непогрешлива во модните избори: нејзиниот есенски изглед е идеален за активен ден

Амал е адвокатка со извонредно чувство за мода.

Амал Клуни, либанско-британска адвокатка специјализирана за човекови права и избраничка на Џорџ Клуни, е дама што без промашување знае која е нејзината мерка за моден вкус. На црвениот тепих доминира и меѓу најголемите холивудски диви, а кога е во прашање лежерната облека, многу успешно избира спој на стил и практичност.

Тоа го покажа неодамна во Њујорк кога избра фармерки за својот дневен изглед.

Темните фармерки, кои малку светкаат на дното, беа одлична основа за комбинација со бела ролка и темносина јакна. Чевлите или чизмите со високи потпетици се одличен начин да ја издолжите фигурата во вакви панталони, чиј крој е многу благодарен за тоа, а токму тоа го направи госпоѓа Клуни.

Златните копчиња на јакната одлично се совпаѓаа со нијансата на прамните на Амал Клуни, а пуштената коса ѝ беше еден од украсите на нејзиниот едноставен и ефективен изглд.

Темните очила и масивната чанта беа сè што ѝ требаше на оваа дама за динамичен ден.

Во јуни 2017 година Амал ги роди близнаците, девојчето Ела и момчето Александар, а оттогаш не престанува да импресионира со својот изглед, кој е само еден од моќните украси за нејзината кариера и професионален успех.

Текстот Амал Клуни е непогрешлива во модните избори: нејзиниот есенски изглед е идеален за активен ден е превземен од МАКФАКС.

Scroll to Top