Анџелина Џоли анонимно го тужела ФБИ

Н1 Анџелина Џоли анонимно покренала постапка против ФБИ, поради расправија и насилство во приватен авион
Н2

dobivaj vesti na viber

Пресврт во врската со Анџелина Џоли и Бред Пит, откако е откриено дека актерката е всушност неименуваната тужителка зад тужбата на ФБИ против Бред Пит. Анџелина Џоли наводно би можела да го тужи ФБИ, бидејќи неговите агенти одбиле да ја завршат истрагата против нејзиниот поранешен сопруг Бред Пит во врска со инцидентот во приватен авион во 2016 година со нивниот тогаш петнаесетгодишен син.

Во новата тужба, поднесена од анонимната Џејн До, се тврди дека ФБИ и го одбила пристапот до записите поврзани со наводите на истрагата дека тогашниот сопруг на жената физички и вербално ги нападнал неа и нивните деца додека патувале со приватен авион пред неколку години.

Тој беше ослободен, а сега се шпекулира дека токму Анџелина Џоли се крие зад името Џејн До, иако извор за странските медиуми изјави дека Џоли при разводот ја добила целата потребна документација. Според извештаите, Џејн До доставила бројни барања за копија од извештајот за спорниот инцидент и тврди дека ФБИ ја затворила истрагата против неговиот сопруг без претходно да ја извести. Се зборува и дека таа користи псевдоним за да го заштити своето семејство, а се чини дека се уште нема поднесено официјална жалба.

Бред Пит и Анџелина Џоли не ги намалуваат конфликтите по разводот, а славниот актер неодамна поднесе тужба против поранешната сопруга. Тој ја обвинува дека незаконски го продал нејзиниот дел од нивниот заеднички француски имот замокот Миравал.

Scroll to Top