Бебе стана хит на интернет поради сличноста со Вуди Харелсон: Би сакал да ја имам твојата коса, вели глумецот

By

Американка на Твитер објави слика од својата ќерка Кора и ја споредила со глумецот Вуди Харелсон. Таа ги праша следбениците дали нејзиното бебе личи на славниот актер. Објавата стигна и до Вуди, кој ја сподели сликата на својот Инсатаграм и ѝ напиша песна на Кора.

dobivaj vesti na viber

„Ода за Кора.Ти си прекрасно дете. Поласкан сум поради оваа споредба. Имаш прекрасна насмевка. Само би сакал да ја имам твојата коса“, напишал Харелсон.

„Ни го разубави денот, едвај чекам да ѝ го покажам ова кога ќе биде постара. Имаш уште еден обожавател за цел живот“, му одговорила мајката на Кора на Вуди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Woody Harrelson (@woodyharrelson)

Ќе ви се допадне