Бекамови ја рекреираа својата позната виолетова свадбена облека: Изгледав како од филмот „Глуп и поглуп“

Викторија и Дејвид Бекам објавија фотографија на Инстаграм пред 25-годишнината од бракот.

Со оваа фотографија тие ја рекреираа својата многу позната виолетова свадбена облека. И двајцата се во виолетова боја и седат на златен трон.

„Погледнете што најдовме“, гласи описот на објавата која има речиси милион лајкови на Инстаграм.

Дејвид претходно се пошегува на сметка на модната комбинација на „Desert Island Discs“ на Радио 4 во 2017 година: „Имав дури и виолетова капа, што мислев? Изгледав како момците од „Dumb and Dumber“.

Во коментарите на Инстаграм, мајката на Дејвид, Сандра напиша: „25 години и сè уште изгледате неверојатно, посебни спомени“. Неговата помлада сестра Џоан напиша: „Сега изгледаш исто толку добро како тогаш“. „Ќе им кажам на моите деца дека ова се кралот и кралицата на Англија“, „Ова е моето кралско семејство“, гласеше коментарот.

Една година по средбата, парот се сврши, а медиумите ги нарекоа Пош и Бекс. Дејвид ја запросил во хотелот по натпреварот со Манчестер Јунајтед. Двојката се венча во замокот Лутрелстаун во Ирска во 1999 година на раскошна церемонија, која чинеше речиси 1 милион фунти. Викторија и Дејвид имаат четири деца, синовите Бруклин, Ромео и Круз и ќерката Харпер.

Двојката помина романтичен викенд на Сардинија пред 25-годишнината од бракот. Инаку, во 2022 година, годишнината ја прославија во Хрватска, каде веќе традиционално секоја година се со семејството на островот Лопуд.

Scroll to Top