Белорусинка е првата светска Мис во инвалидска количка

By

Александра Чичкова од Белорусија е избрана на светскиот натпревар за Мис во инвалидска количка, прва таква манифестација што се одржа во Варшава.

Чичкова има 23 години и струдира психологија. На гала манифестацијата учествуваа 24 млади жени од 19 држави.

Целта на манифестацијата е да се смени сликата за жените во инвалидски колички, изјави Катарзина Гиналска, една од организаторите и претседател на жирито.

Ќе ви се допадне

free anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Attack on Titan Final Season

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 24

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

AnimeHeaven Attack on Titan Season 3