Бен Афлек фотографиран откако се иселил од замокот што го делеше со Џеј Ло

Бен Афлек беше фотографиран пред неговата канцеларија во Лос Анџелес со торба за патување ставена на рамо, кафе во рака и замислен израз на лицето. 51-годишниот актер изгледаше прилично замислен додека одеше кон гаражата. Тој беше „уловен“ од папараците само неколку дена откако американскиот таблоид People објави дека ги преселил своите работи од замокот вредни 60 милиони долари што го делеше со Џенифер Лопез.

Во неколку наврати го погледнал фотографот и продолжи по својот пат. Инаку, Џенифер Лопез неодамна беше фотографирана пред неговата канцеларија.

Светските медиуми веќе некое време пишуваат за наводниот развод на славниот пар. Сомнежите се засилија откако се дозна дека Бен и Џенифер ја продаваат вилата што заедно ја купија пред една година.

Џенифер претходно ја откажа турнејата и се појави сама на премиерата на нејзиниот нов филм. Двојката потоа беше видена заедно на кошаркарскиот натпревар на синот на Бен, Семјуел, каде што исто така покренаа сомневања за развод со своето однесување.

Scroll to Top