Бил Козби и Роман Полански исфрлени од Филмската академија

By

Филмската академијата ги исфрли режисерот Роман Полански и актерот Бил Козби поради тоа што судот ги прогласи виновни за сексуална злоупотреба. Полански беше осуден за силување 13-годишно девојче во 1977 година. Бил Козби неодамна беше осуден за сексуален напад врз десетици жени.

Лани Академијата го исфрли продуцентот Харви Вајнстин поради бројните обвинувања за сексуален напад.

 

Ќе ви се допадне

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime My Hero Academia Episode 13

GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

GoGoAnime Your Lie in April Episode 17

english dubbed anime GoGoAnime Fairy Tail (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2