Блејк Лајвли за секс сцените со Бен Афлек: Ми беше непријатно

Актерката Блек Лајви открива дека секс сцената со Бен Афлек во филмот „Градот“ бил најнезгодниот момент во нејзината кариера за снимање.

Синопсисот на нивната криминална драма гласи: „Вешта група крадци ограбуваат банка и ја држат во заложништво Клер, помошничката менаџерка. Работите почнуваат да се комплицираат кога еден од екипажот ќе се заљуби во Клер“.

Во претходното интервју за „Ју ес Магазин“, Бен Афлек го коментирал појавувањето на неговата партнерка во филмот. Според него, Блејк Лајвли била „многу подготвена и удобна за тоа – позрела од некои од тимот“, за што Лајвли имала совршено објаснување.

„Па, јас имам големо семејство и никој никогаш не ме третирал како дете. Секогаш ме третирале како возрасен, како рамноправен. Но, кога станува збор за глумата, мислам дека половина од тоа е само доверба. Ние стоиме на овие црвени теписи и позираме во овие фустани, но сите сме самоуверени. Тоа не значи дека мислиме дека изгледаме одлично или нешто друго. Сето тоа е фасада“, изјавила Лајвли, а потоа ја искоментирала секс сцената со колегата Афлек:

„Секс сцената беше навистина непријатна. Тоа беше мојот прв ден, па ви благодарам за тоа. Претпоставувам дека беше добро да се скрши мразот”, истакнала актерката.

Scroll to Top