Бразилката Рибиеро носи градник од 1,8 милиони фунти

By

Бразилската манекенка Лаис Рибиеро прошета на манекенската писта во градникот „Фантазија“ вреден 1,8 милиони фунти.

dobivaj vesti na viber

Градникот е направен од злато и 6.000 парчиња скапоцени камења, а за неговата изработка биле потребни 350 часа. Меѓу скапоцените камења кои го краселе скапиот градник биле дијаманти, жолти сафири и син топаз.

Ќе ви се допадне