Бред Пит е голем фан на Новак Ѓоковиќ

Холивудскиот актер Бред Пит за време на 76. по ред Венецијански филмски фестивал, призна пред новинарите дека е голем фан на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ.

Актерот беше еден од бројните ѕвезди кој се појави црвениот тепих во Венеција, каде го промовираше својот најнов филм „Ад Астра“.

За време на конференцијата за новинарите, српската водителка од емисијата „Ексклузив“ му се претстави велејќи дека доаѓа од Белград од Србија.

Пит само благо се насмевнал, а на прашањето зошто го направил тоа кога му била спомната Србија, тој одговорил дека го обожава Новак Ѓоковиќ е негов голем фан и редовно навива за време на неговите мечеви.

 

Scroll to Top