Бред Пит најави крај на кариерата

Актерот Бред Пит најави дека главната улога во филмот Bullet Train можно е да биде неговиот последен голем проект. Тој станал, како што вели, многу пребирлив кога се во прашање понудите, а тоа што го добил досега не ги задоволува неговите критериуми.

dobivaj vesti na viber

„Мислам дека сум во последниот семестар или квартал“, откри Пит.

Во филмот Bullet Train тој глуми убиец кој штотуку закрепнал и се враќа на својата работа со малку погрешно чувство на самодоверба во однос на работната способност.

„Знаете, правите еден месец терапија, доживувате просветлување и мислите дека сте сфатиле сè, дека никогаш повеќе нема да бидете изгубени“, кусо изјавил Пит за својата улога во филмот.

Scroll to Top