Бредли Купер открива дека е среќен да го сними четвртиот дел од популарната комедија

Актерот Бредли Купер откри дека би бил многу среќен да го сними четвртиот дел од комедијата „Мамурлук“. Тој го изјави ова на Меѓународниот филмски фестивал во Санта Барбара, велејќи дека веднаш ќе се согласи да снима нов филм.

Кога одговараше на прашање на новинар од „Deadline“, Купер ги пофали своите колеги и креативните луѓе одговорни за оваа франшиза.

„Јас би го направил за момент. Работејќи со тие момци – како што старееш, сфаќаш дека се е за луѓето со кои работиш. Значи, таа група на луѓе, тие се толку прекрасни. Го сакавме секој филм што го имаме” направивме се заедно и јас би го направил тоа за момент“, рече тој одговарајќи на прашањето дали е заинтересиран за снимање четврти филм.

Третиот дел од комедијата излезе во 2013 година, а во него публиката ја следеше глутницата на волци откако криминалците го киднапираа Даг (Џастин Барт). Преостанатото трио, Фил (Бредли Купер), Алан (Зак Галифианакис) и Сту (Ед Хелмс) мора да го најдат г. Чау (Кен Џеонг), кој украл пари од гангстерите кои го киднапирале нивниот пријател, а сега е во бегство од затвор.

Кога станува збор за критиките од публиката, првиот филм помина најдобро. Со секој нов филм, рејтингот на критичарите беше помал.

Scroll to Top