Брзата храна полека го уништува здравјето на Бред Пит

By

Брзата храна и газираните пијалаци му го нарушиле здравјето на холивудскиот актер Бред Пит, пренесуваат светските медиуми. Како што пренесува The Globe, актерот ја губи својата препознатлива форма на тело, а ако продолжи со ваквите навики и здравјето ќе му биде сериозно нарушено.

dobivaj vesti na viber

Според пишувањето на Globe, Бред отсекогаш бил склон на брзата храна, но во последните неколку месеци актерот дополнително ја засилил ваквата навика, поради која и се здебелил неколку килограми и го нарушил сопственото здравје со претерана консумација на плескавици и пржени компири.

Во јавноста се појавија и фотографии на кои актерот носи широка и предимензионирана облека. Тој е виден и пред ресторан за брза храна, во друштво на Али Шавкат, за која се сметаше дека е неговата нова девојка.

Долги години, 56-годишниот актер важеше за еден од најатрактивните во Холивуд. На неговиот шарм не можеа да одолеат бројни жени, меѓу кои и 51-годишната Џенифер Анистон и 45-годишната Анџелина Џоли, со кои беше во брак.

Во последните месеци, интензивно се пишуваше за неговата врска со помладата Германка, 27-годишната манекенка Никол Потуралски. Но, како што сега пишува Globe, актерот ја губи својата препознатлива форма.

Ќе ви се допадне

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

watch anime dub JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

sites to watch anime ANIMEFLIX TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

One Piece (Dub) Episode 753

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 8