Дејвид Гета и 25 години помладата девојка чекаат дете

Познатиот диџеј Дејвид Гета (56) во четвртокот се прошета на црвениот тепих на Латино Греми со својата девојка Џесика Ледон (31). На доделувањето на овие награди, тие започнаа дискусија за доаѓањето на новороденчето, а објавија и неколку заеднички фотографии на кои Џесика го покажува своето стомаче, пренесува магазинот „People“.

„Имаме голема вест за вас, најголемата вест за годината“, ја напиша диџејот на фотографијата на која Џесика се држи за стомак.

Гета веќе е татко на синот Тим ​​Елвис (19) и ќерката Енџи (16), кои ги имаше со поранешната сопруга Кети Лоуб.

Гета и Џесика ја објавија својата врска во 2015 година, а потоа беа мета на критики, бидејќи е 25 години помлада. Некои се сомневаат дека милионерот ја оставил поранешната сопруга по повеќе од 20 години брак токму поради Џесика.

За „Ask Men“ Гета зборуваше за животните промени откако има нова девојка.

„Се будам, појадувам, одам во теретана, ручам и потоа почнувам со работа. По настапот веднаш одам да спијам и не одам на забави. Не се трудам да станам „голем“, само сакам да станам посилен и да имам дефинирани мускули“, изјави диџејот во едно интервју во 2017 година.

Истата година Џесика сакала да се омажи, но Дејвид рекол дека „не верува во брак“. Странските медиуми пишуваат дека парот поминува низ криза по седум години врска и дека несогласувањата започнале поради различни интереси, а на Дејвид му бил потребен мир. Парот никогаш не го потврди тоа.

Дејвид и Џесика се смириле на почетокот на оваа година, а потоа на Денот на вљубените биле видени на плажа во Мајами.

Најпознатиот светски диџеј пред две години ги продаде авторските права на својата музика на компанијата „Warner Music“ за повеќе од 100 милиони долари.
Оваа продажба е донекаде невообичаена по тоа што Гета не ги продаде правата за издавање и пишување песни, туку правата за снимање. Тоа има смисла, имајќи предвид дека тој е попознат како продуцент отколку како текстописец.

Тој е единствениот диџеј кој има продадено над 50 милиони албуми и синглови, а неодамна неговиот двоен албум „7“ го достигна врвот на светските топ листи.

Scroll to Top