Џастин Бибер е изведувач на годината, доделени Ем-ти-ви наградите

By

Канадскиот поп-пејач Џастин Бибер е прогласен за „Изведувач на годината“ на вчерашното доделување на Ем-ти-ви видео-музичките награди (ВМА).

Примајќи ја наградата, Бибер кажа дека oвaа година не била лесна за никого поради пандемијата на коронавирус, а особено ѝ се заблагодари на неговата сопруга, Хејли Болдвин, со која се венчаа изминатава година. Меѓу конкурентите на Бибер за наградата беа ѕвезди како Аријана Гранде и Тејлор Свифт.

Доделувањето на наградите на Ем-ти-ви оваа година се врати во вообичаениот формат – се одржа во живо од „Центарот Баркли“ во Бруклин (Њујорк, САД) во присуство на публика. Во август, инаку, телевизијата прослави 40 години постоење. Водителка овојпат беше Доџа Кет.

Наградите за видео и музика на Ем-ти-ви се воспоставени 1984 година и постепено станаа едни од најпрестижните награди во музичката индустрија. Оливија Родриго ја освои наградата за „Песна на годината“, а Лил Нас Екс ја доби онаа за „Видео на годината“. Поважни награди беа и :

„Видео на годината“: „Montero (Call Me By Your Name)” – Лил Нас Екс,

„Уметник на годината“: Џастин Бибер,

„Песна на годината“: „Drivers License” – Оливија Родриго,

„Најдобар нов изведувач“: Оливија Родриго,

„Поп-песна на годината“: „Рeaches” – Џастин Бибер, во соработка со Гивеон и Даниел Цезар,

„Хип-хоп песна на годината“: „Franchise” – Тревис Скот, со Јанг Таг и М.И.А.,

„Алтернативна музика и песна на годината“: „My Ex’s Best Friend” – Машин ган Кели, со Блекбер,

„Ар-ен-би песна на годината“: „Leave the Door Open” – Бруно Марс,

„Најдобра кореографија”: „Treat People With Kindness” – Хери Стајлс.

Ќе ви се допадне

Prince of Stride: Alternative (Dub) Episode 12

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animekisa.in: Watch Dusk Maiden of Amnesia animekisa Episode 12 animekisatv

Watch Wonder Egg Priority (Dub) Episode 12

Rohitab: http://www.rohitab.com/discuss/user/138636-gogoanimelol/

Instapaper: https://www.instapaper.com/p/gogoanimelol