Џастин Бибер меѓу ѕвездите кои настапија на забавата за синот на најбогатиот Индиец

Пејачот Џастин Бибер се приклучи на низата меѓународни ѕвезди кои настапија на забава за синот на најбогатиот човек во Индија и неговата сопруга со која наскоро ќе се ожени.

Минатиот викенд Бибер отпатува од Канада во Мумбаи за да настапи за идните младенци Анант Амбани и Радика Мерчант и нивните гости, јавува денеска Би-би-си.

Ријана настапи на првата забава која богатата двојка ја приреди пред нивната венчавка, додека Кети Пери, Бекстрит Бојс и италијанскиот тенор Андреа Бочели пееја на втората, за време на крстарење по Медитеранот.

Scroll to Top