Џеј Ло го најави новиот музички албум, откако ги избриша сите објави на нејзиниот Инстаграм

Џенифер Лопез ги избриша сите објави од својот Инстаграм профил на 24 часа за да го најави нејзиниот нов албум насловен This Is Me…Now. Албумот доаѓа 20 години по објавувањето на This Is Me…Then.

dobivaj vesti na viber

Во краткото видео, пејачката ја рекреира корицата на албумот од 2002 година, а потоа се трансформира во нејзиниот сегашен лик.

„Ова сум јас тогаш, ова сум јас сега“, напиша Џеј Ло.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Таа го опиша новиот албум како хроника на едно емотивно, духовно и психолошко патување во последните две децении.

Да потсетиме, оригиналниот албум беше посветен на нејзиниот тогашен дечко Бен Афлек со кого денес е во брак. Албумот содржи 13 песни.

Scroll to Top