Џенифер Анистон не сака да се дружи со антиваксери

By

Холивудската глумица Џенифер Анистон во неодамнешното интервју за InStyle рече дека не сака повеќе да се дружи со пријатели што не веруваат во вакцините против коронавирусот.

Таа ја нагласи важноста за вакцинацијата и вели дека јавно ќе продолжи да се залага за почитување на мерките против пандемијата.

„Сѐ уште постои голема група луѓе кои се антиваксери или, едноставно, не ги слушаат фактите. Навистина е срамота“, рече актерката, која престанала да се дружи со неколку луѓе од својот круг на пријатели.

„Само што изгубив неколку луѓе со кои се гледав неделно бидејќи одбиваа да се вакцинираат или не кажуваат дали се вакцинирале или не“, рече Анистон.

Глумицата вели дека дека секој има право на свое мислење, но, според неа, таквите мислења се создаваат благодарение на лажна пропаганда или страв.

„Чувствувам дека наша морална и професионална обврска е да ги информираме другите дали се имаме вакцинирано бидејќи не можеме сите да се тестираме секој ден. И јас ги откачив некои од моите пријатели затоа што не се вакцинираа или не сакаа да ми кажат“, откри Анистон.

Ќе ви се допадне

AniWatch: X-Men anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro watch anime dub

https://animekisa.in animekisa

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Watch anime online for free at TwistMoe watch anime dub

Animefreakws edublogs: https://animefreakws.edublogs.org/

Roundme: https://roundme.com/@gogoanimebe/about