Џенифер Анистон се прости од Метју Пери: Разговарам со тебе секој ден

Американската актерка Џенифер Анистон денеска проговори за неодамнешната смрт на нејзиниот колега од серијата „Пријатели“ Метју Пери, велејќи дека неговата смрт длабоко ја потресе.

„Ова длабоко ме потресе. Збогувањето со нашиот Мети беше како луд бран на емоции каков што досега не сум доживеала“, напиша Анистон на Инстаграм.

Таа додаде дека секој доживува загуба во одреден момент од животот – „загуба на нечиј живот или губење на љубовта“.
„Да се ​​знае дека морам да се збогувам со нашиот Мети беше луд бран на емоции што никогаш порано не сум го доживеалa. Сите ние доживуваме загуба во одреден момент од животот. Загуба на личност или губење на љубовта. Да се ​​биде во состојба од таква тага, ни овозможува да чувствуваме моменти на радост и благодарност што сакаме некого толку длабоко.

За Мети беше познато дека сака да ги засмејува луѓето. Како што кажа и самиот, ако не слушне „смеа“ мислеше дека ќе умре. Неговиот живот буквално зависеше од тоа. И момчето успеа во тоа. Не насмеа сите. И смејте се многу. Во последните неколку недели си пишувавме пораки. Ред смеа, ред солзи.. Ќе ги чувам засекогаш…“, пишува Џенифер.

Таа на крајот додава: „Мети, те сакам толку многу и знам дека сега си сосем мирен и без никаква болка. Разговарам со тебе секој ден. Понекогаш речиси можам да те слушнам како велиш „можеш ли да бидеш полуд?“ Почивај брате, секогаш ми го разубавуваше денот“, емотивно заврши актерката.

Медиумите потсетуваат дека три дена по смртта на Метју Пери, тимот на „Пријатели“ излезе со официјално соопштение:

„Ние бевме повеќе од обични партнери. Ние сме семејство. Има многу да се каже, но сега ќе одвоиме еден момент да тагуваме и да ја обработиме оваа неодгатлива загуба“, се вели во заедничката изјава објавена од магазинот „People“.

Актерите потоа додаваат дека ќе кажат многуповеќе кога ќе бидат во можност, но дека нивните мисли и љубов се со семејството на Метју, неговите пријатели и сите кои го сакале ширум светот.

Scroll to Top