Џенифер Анистон во емисија ја прашаа за серијата„Friends“, се сети на Метју Пери и заплака

Американската актерка Џенифер Анистон заедно со Квинто Брансон гостуваше во серијалот Actors on Actros. Тие зборуваа за своите најпознати улоги, а за Џенифер тоа е Friends, серијата во која глумеше Рејчел Грин.

Џенифер Анистон се расплака кога ја прашаа како се чувствува сега гледајќи ја серијата. „О Боже, не ме терај да плачам“, рече таа. Брансон ѝ рекол дека не мора да зборуваат за тоа ако и е тешко.

Анистон си ги бришеше солзите со марамче. „Извинете, само што почнав да размислувам за… Добро сум“, рече таа, мислејќи на нејзиниот покоен колега Метју Пери. Покојниот актер го играше саркастичниот и духовит Чендлер Бинг во ситком.

Таа се присети и на една анегдота од снимањето.

„Толку е чудно да се мисли дека серијата има 30 години. Се сеќавам на денот кога требаше да биде премиерно прикажана на телевизија. Метју Пери и јас ручавме некаде и знаевме дека Лиза Кудроу е во фризерскиот салон и ја средува косата. Истрчавме во фризерскиот салон, јас се прикрадов, таа седеше, подготвена да и ја измијат косата.

Анистон рече дека разговарала со Кортни Кокс на „FaceTime “еден час ноќта пред интервјуто и дека редовно се гледа со Кудроу „и со момчињата“.

„Ние сме семејство засекогаш“, рече таа.

Scroll to Top