Џон Леџенд сподели прва фотографија со ќерката Ести: нашата нова љубов

Пејачот Џон Леџенд првпат објави фотографија со неговата ќерка Ести Максин Стивенс. Пејачот и неговата сопруга Криси Тајген (37) овој месец ја добија Ести.

„Нашата нова љубов“ напиша тој, на кој неговата сопруга Криси додаде „Ја сакам“.

Криси сподели фотографија од Ести оваа недела, додека пејачот напиша емотивен коментар.

„Во петокот ја пречекавме Ести Максин Стивенс во нашето семејство, а нашата куќа е полна со љубов и радост. Воодушевен сум од силата и издржливоста на Криси и возбудена што ги гледам Луна и Мајлс како ја прегрнуваат нивната помала сестра. Толку сум благодарен, но тоа е доволно за она што го чувствувам во моментов“, напиша Џон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by John Legend (@johnlegend)

Пред две години Кристи го изгуби бебето неколку недели пред породувањето.