Џон Сноу и Игрит ќе се венчаат во замок во Шкотска

By

Ѕвездите на ТВ-серијата „Игра на тронови“, Кит Харингтон и Роуз Лесли, ќе се венчаат на 23 јуни во замок во североисточниот дел на Шкотска. Тие свршувачката ја објавија лани во септември, а деталите за свадбата ги држеа во тајност. Но неодамна „Дејли мејл“ откри дека 200 гости добиле покана за свадба, а на поштенската марка бил ликот на Џон Сноу.

dobivaj vesti na viber

Двојката се запозна на снимањето на серијата во 2012 година. Во серијата тие ги играат Џон Сноу и Игрит. Иако Игрит, ликот на Лесли загина во серијата во третата сезона, фановите ја сметаат нивната љубовна приказна за една од најубавите во „Игра на тронови“.

 

Ќе ви се допадне

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

free anime AnimeDao The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

watch animes AnimeDao Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

english dubbed anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

anime stream TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)