Џони Деп раскина со адвокатката Џоел Рич

Џони Деп, наводно, повеќе не е во врска со неговата адвокатка Џоел Рич, неколку недели откако беше објавено дека тие се во врска.

Се шпекулираше дека а ктерот од Пиратите од Карибите се забавува со Рич кон крајот на септември, откако адвокатката го застапуваше во неговото судење за клевета во 2020 година против весникот „Сан“.

Деп го загуби случајот, кој дојде пред експлозивна правна битка против поранешната сопруга Амбер Херд, но тој и Рич (37) очигледно останаа блиски.

Адвокатката, сепак, не беше дел од неговиот правен тим на судењето на Херд, а Бен Чу и Камил Васкез успешно го гонеа случајот.

Иако Ace Weekly објави дека работите стануваат сериозни меѓу двајцата сега се тврди дека на нивната врска завршила. Извор за магазинот People изјави дека парот повеќе не се гледа, но не наведе причина. Извор претходно изјави дека тие се забавувале, но тоа не било ништо сериозно.

		
		
			
Scroll to Top