Џорџ Клуни откри колку време ја чекал Амал да одговори откако ја запросил

Славниот шмекер конечно вплови во мирни води, а за прв пат проговори за деталите за веридба.Откако џентлменски со својата сопруга се прошета на Филмскиот фестивал во Венеција, каде го воодушевија целиот свет, Џорџ Клуни конечно проговори за деталите за веридбата со Амал.Имено, славниот актер дал интервју за „Hollywood Reporter“, во кое раскажа како изгледал самиот чин, а неговите зборови предизвикаа смеа кај секој кој ги прочитал.

„Со шампањ, по вечерата, и реков дека имам запалка во фиоката за да ја запали свеќата. Кога ја дофати, испадна прстенот“, почна Клуни.

„Се направив! Клекнав, и го направив сето тоа што треба да се направи. Имав плеј-листа… ја чекав песната „Why Should’t I? (во превод „Зошто да не го направам“)“, во свој стил изјави Џорџ.

„Тоа е навистина добра песна, за тоа зошто не би можел да бидам заљубен? Почна да свири, а таа беше како „Ох сра*е“, изјави Клуни.

„Само го гледаше прстенот и говореше „О, мој господе!“ 20 минути бев на колена, чекав да каже „да“, затоа што беше толку шокирана!“, духовито раскажа холивудскиот заводник.

Инаку, Амал (39) на одговорот на прашањето дали таа и Џорџ ќе имаат уште деца, јасно стави до знаење дека тоа го немаат во план.

„И ова го добив прилично доцна“, кратко пркоментира Амал.

 

Scroll to Top