Џорџ Клуни се повлекува од глумата

By

Холивудскиот актер, оскаровецот Џорџ Клуни изјави дека Холивуд повеќе не му е приоритет во животот и дека ќе направи пауза од глумата.

dobivaj vesti na viber

„Бев актер долго време. Сега имам 56 години. Не сум веќе оној кој ја добива девојката и не би требало да бидам тип кој добива девојка“, изјави холивудскиот актер. Меѓутоа,  очигледни се причините поради кои таткото на петмесечни близнаци одлучил да прекине со глумата.

„Кога некој би ми понудил улога каква што доби Пол Њумен во The Verdict, секако дека би прифатил. Но, тоа не се случува често. Глумата беше начин на кој си ги плаќав киријата и другите трошоци, но ја продадов компанијата за производство на текила за милијарда долари. Не ми требаат пари“, објаснува Џорџ Клуни.

Еден од најпопуларните актери на сите времиња вели дека парите му овозможуваат да бира што ќе работи.

– Доколку погледнете што работев во последните 15 години ќе видите дека поголемиот дел од филмовите во кои глумев не би биле снимени  да не ги направев јас. Никој не би ги снимил Good Night, Good Luck, Michael Clayton или Up in the Air – додал оскаровецот.

Ќе ви се допадне

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

My Hero Academia Season 3 (Dub)

anime stream Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

anime to watch AnimeFreak Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

anime websites AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

tải go88