Џулиет Луис најголемата љубов на Бред Пит: Се уште ја сакам

Бред Пит со години важи за најголемиот холивудски заводник, при што не можеа да му одолеат ниту убавиците како Анџелина Џоли и Џенифер Анистон. Иако овие негови романси со години привлекуваат внимание, многумина тврдат дека најголемата љубов на Бред е актерката Џулиет Луис.

Двајцата се запознале во далечната 1990 година на снимање на филм, кога таа имала само 17, а тој 27 години.

Scroll to Top