Дуа Липа стана почесен амбасадор на Косово

By

Пејачка Дуа Липа официјално стана почесен амбасадор на Косово. Титулата и ја врачи претседателката на Косово, Вјоса Османи.

dobivaj vesti na viber

Дуа Липа во објава на Инстаграм сподели и фотографии од кабинетот на претседателката.

„Вчера попладне нашата госпоѓа претседателка Вјоса Османи ми ја додели титулата почесен амбасадор на Косово. За мене е чест и привилегија што можам да ја претставувам мојата земја во целиот свет и да продолжам со мојата работа и заложби на глобално ниво. Сакам да оставиме белег и да направиме разлика. Младите во Косово го заслужуваат правото на визна либерализација, слобода на патување и големи соништа. Ви благодарам“, напиша Дуа во објавата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Ќе ви се допадне