Двеминутното видео на Кејт за помалку од два дена собра 200 милиони прегледи

За помалку од два дена, видеото во кое принцезата Кејт признава дека оди на хемотерапија за рак е прегледано речиси 200 милиони пати. Видеото собра 93 милиони прегледи на Инстаграм, додека на Твитер беше прегледано 102 милиони пати.

Двеминутното видео беше објавено во петокот во 18 часот по локално време и моментално ги руши сите рекорди на гледаност. Видеото собра уште неколку милиони прегледи на Јутјуб, на различни канали.

Последователно беше објавено дека видеото го снимила екипа на Би-би-си во средата и дека не е монтирано.

Scroll to Top