Ексклузивна премиера на новата седма сезона на „Игра на престолите VII“

Премиерата е на 17 јули во 20.00 часот, ексклузивно на HBO во утринските часови достапно на услуга и на HBO GO.

Igra prestola, Game of Thrones
Home Box Office, водечката премиум телевизиска мрежа со гордост ви ја прикажа ексклузивната премиера на првата епизода на новата, седма сезона од серијата „Игра на престолите VII (Game of Thrones VII), која на HBO во Србија, беше емитувана во исто време кога и во САД, на 17 јули во ноќта меѓу неделата и понеделникот во 3:00 по локално време.
Првата епизода од седмата сезона на „Игра на престолите“, денеска во утринските часови беше премиерно достапна и на барање на HBO GO, додека дополнително ќе се прикажува на HBO каналот, каде закажана е истиот ден во ударниот термин во 20.00 часот.
Од извршните продуценти Дејвид Бениоф, Д.Б. Веис, Каролин Страус, Френ Доеглер и Бернадет Каулфид. Глума: Питер Динклаг, Николај Костер – Валдау, Лена Хеадеј, Емилиа Кларк, Кит Харингтон.
Новата епизода ќе биде емитувана секој понеделник во истиот термин и ќе биде достапна преку HBO услугте на видеата на барање на HBO GO и HBO On Demand.

За серијата

Денерис Таргеријен конечно заплови кон Вестероуз, со својата војска, змејови и новиот Кралски намесник, Тирион Ланистер. Џон Снежни е прогласен за Крал на Северот откако го порази Ремзи Болтон во Битката копилади и се врати во Винтерфел куќата Старк. Во Кралството Грудобран, Серсеј Ланистер го превзеде престолот од Гвоздени, така што го запали Врховниот Врапца, неговите следбеници и своите противници во Баелор. Но, додека старите сојузништва пукаат, и нови се остваруваат, војската на мртвите маршира на Ѕид, и се заканува дека засекогаш ќе ја прекине играта на престолот.

 

За глумците

Оваа сезона постојаната главна актерска постава на серијата Игра на престолот го чинат: добитник на наградата Еми и Златниот глобус Питер Динклиџ (Тарјон Ланистер), Николај Костер-Волдо (Џејми Ланистер), Лина Хиди (Серсеј Ланистер), Емилија Кларк (Денерис Таргеријен), Ејдан Гилен (Петир „Малопрсти“ Бејлиш) Кит Харингтон (Џон Снежни), Дајана Риг (Олена Тајлер), Софи Тарнер (Санса Старк) и Мејси Вилијамс (Арија Старк)

 

 

Scroll to Top