Ева Лонгорија откри дека е во сродство со познатата оскаровка: „Направивме ДНК тест“

Изгледа дека се случи некој вид на семејно обединување на снимањето на 4-та сезона од Only Murders in the Building.

Ева Лонгорија и Мерил Стрип глумат во новата сезона на серијата, а ѕвездата на „Домаќинки“ неодамна откри дека всушност е во роднинска врска со познатата оскаровка.

„Мерил и јас сме роднини. И двете направивме ДНК тест во шоуто на д-р Гејтс и дознавме дека имаме заеднички роднина“, изјави Лонгорија за Екстра, мислејќи на документарната серија на Хенри Луис Гејтс Џуниор, во која многу познати личности ги откриваат своите корени.

Ѕвездата на „Домаќинки“ откри и како е да се работи со Мерил на серијата Only Murders in the Building.

„Беше навистина, навистина забавно и се викавме ‘роднино’“, рече таа.

На снимањето, Стрип ја претстави Лонгорија како нејзина роднина.

„Таа ја раскажа приказната и сите беа збунети бидејќи јас сум Латино, а таа е – Мерил Стрип“, изјави Лонгорија.

Scroll to Top