Филмот „Билет за рајот“ на Џулија Робертс и Џорџ Клуни надмина 100 милиони долари на Светскиот бокс офис

Новиот филм на актерското дуо Џулија Робертс и Џорџ Клуни „Билет за во рајот“, заработи над 100 милиони долари на глобално ниво од неговото прикажување, пишува „Детлајн“.

Од вторникот, филмот заработи 20,6 милиони долари во САД и 81,9 милиони на меѓународно ниво, вкупно 102,5 милиони долари ширум светот.

Комедијата неодамна имаше заработка за 16,3 милиони долари на домашниот бокс офис. Беше второпласиран изостана поради филмот за суперхеројот Блек Адам предводен од Двејн Џонсон, кој го освои првото место изминатиот викенд.

„Билет за рајот“ е филм во кој има расправија на разведен пар – кој го играат пријателите оскаровци – кои одат на Бали за да го спречат бракот на нивната ќерка, која ја игра Кејтлин Девер, и повторно да ги разгорат старите чувства додека се на патувањето.

Актерите првпат се здружија како двојка на екранот во Ocean’s Eleven во 2000 година, а остатокот е историја.

„Во моментот кога се запознавме, се забавувавме. Убавината е кога работите со луѓе кои сериозно си ја сфаќаат работата и не се сфаќаат себеси сериозно, а тоа е навистина забавно“, изјавил Клуни за Пипл.

 

 

Scroll to Top