(ФОТО) Адријана Лима со екс-свекрвата пред црквата Св. Стефан

На Адријана Лима и начинот на кој се однесува, слободно може да се угледаат сите јавни личности од домашната естрада!Анѓелот на Викторија од 4 јули ужива во Црна Гора, со поранешниот сопруг Марко Јариќ, нивните ќеркички Сијена и Валентина, како и мајката на Марко Жижа и неколку пријателки.

Марко се потрдуди да на Адријана и целата екипа ги прошета на најубавите места во околината на Будва, па целиот ден го минаа на Свети Стефан од каде споделија и неколку фотки.

Foto: Instagram/adrianalima

Адријана ги воодушеви сите со слика на мајката на Марко Жижа, со која се сликаше пред една од црквите кои ја посетија,а со фотката напиша и прекрасна порака:

„Во знак на почит кон бабата на моите деца. Жиѓа, те сакаме“, напиша манекенката на англиски јазик.

 

Foto: Instagram/adrianalima

По овие фотки, Адријана објави и своја слика од една од трите православни цркви на Свети Стефан, со краток коментар: „Разгледување на Свети Стефан“.

Foto: Instagram/adrianalima

Колку е природна и нормална докажува и тоа што Лима се упати во Котор каде опуштено се прошета, без обезбедување и било какво криење од луѓето.

Foto: Instagram/adrianalima

Како изгледаше луксузното сместување каде престојува Лима и Јариќ погледнете ОВДЕ:

 

Scroll to Top